Skip to content
Home » Transport Publiczny » Transport Autobusowy » Ile osób zabiera autobus?

Ile osób zabiera autobus?

Ile osób może pomieścić autobus?

Autobusy to jedno z najpopularniejszych środków transportu na całym świecie. Mają one różne wielkości, w zależności od kraju i rodzaju transportu. Niemniej jednak, każdy autobus ma swoją pojemność. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat ilości ludzi, którzy mają szansę pomieścić w autobusie.

Klasyczne autobusy miejskie

Klasyczne autobusy miejskie to pojazdy, które możemy spotkać w niemal każdym większym mieście. Ich pojemność jest różna i zależy od konkretnego modelu, jednak zwykle mieszczą od 50 do 70 osób. W Europie zachodniej i Ameryce Północnej dość popularne są autobusy niskopodłogowe, które pozwalają na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie osób starszych i niepełnosprawnych.

Autobusy turystyczne

Autobusy turystyczne to pojazdy, które są wykorzystywane do przemieszczania się po kraju lub kontynencie, w ramach organizowanych wycieczek. Wiele z nich jest wyposażonych w toaletę, klimatyzację, wygodne fotele i przeważnie posiada pojemność od 35 do 60 osób.

Autobusy dalekobieżne

Autobusy dalekobieżne to pojazdy, które są wykorzystywane do przemieszczania międzymiastowego. Ich pojemność jest podobna do autobusów turystycznych i zwykle wynosi od 30 do 60 osób. Wiele z nich jest wyposażonych w wygodne fotele, klimatyzację oraz miejsca na bagaże.

Autobusy przegubowe

Autobusy przegubowe to duże pojazdy, które składają się z dwóch sekcji połączonych gumowym mankietem. Ich pojemność jest znacznie większa niż klasycznych autobusów – mogą pomieścić od 100 do 150 osób. Są wykorzystywane przede wszystkim w dużych miastach na liniach, gdzie wymagana jest duża pojemność pojazdu.

Autobusy szynowe

Autobusy szynowe to specjalne pojazdy, które są wykorzystywane w miastach o dużych zagęszczeniu ruchu drogowego. Są one zwykle wyposażone w silnik elektryczny i poruszają się po szynach. Ich pojemność jest duża – mogą pomieścić nawet 200 osób.

Ile osób zabiera autobus?

Sumując wszystko, pojemność autobusów jest zróżnicowana i zależy od rodzaju transportu. Najmniejsze pojazdy pomieszczą około 30-35 osób, a największe mogą przewieźć ponad 200 pasażerów. Zwykle jednak, autobusy mieszczą od 50 do 70 osób, co sprawia, że są bardzo wygodnym i ekonomicznym środkiem transportu dla większości ludzi.

0 0 głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zakomentuj!x