Skip to content
Home » Pojazdy Drogowe » Kto ma najwięcej tirów w Polsce?

Kto ma najwięcej tirów w Polsce?

Kto ma najwięcej tirów w Polsce?

Transport ciężarowy to nieodzowny element dzisiejszej gospodarki. Bez niego nie byłoby możliwe przewożenie towarów na dłuższe dystanse. Polska jest jednym z krajów, w którym transport drogowy odgrywa kluczową rolę. Wśród licznych firm transportowych, która ma najwięcej tirów?

1. DB Schenker

Na pierwszym miejscu pod względem liczby tirów znajduje się DB Schenker. To międzynarodowy lider w branży logistycznej, oferujący kompleksowe usługi transportowe i spedycyjne. DB Schenker posiada aż 5 500 samochodów ciężarowych, co czyni go największym graczem na rynku transportowym w Polsce.

2. DHL

Drugim co do wielkości floty transportowej jest DHL. To globalny lider w logistyce i jedna z największych firm kurierskich na świecie. W Polsce DHL posiada około 3 000 samochodów ciężarowych, co czyni go drugim pod względem liczby jednostek na rynku transportowym.

3. Raben Group

Na trzecim miejscu znajduje się Raben Group – międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych. Firma posiada około 2 500 samochodów ciężarowych w Polsce. Raben Group oferuje kompleksowe rozwiązania transportowe dla swoich klientów, w tym transport lotniczy, morski i kolejowy.

4. UPS

UPS to kolejna międzynarodowa firma logistyczna, która posiada dużą flotę transportową w Polsce. Firma dysponuje około 2 200 samochodami ciężarowymi. UPS specjalizuje się w usługach kurierskich, logistyce i dostawach na cały świat.

5. DSV

Piąte miejsce na liście największych graczy na rynku transportowym w Polsce zajmuje DSV. To międzynarodowa firma logistyczna, oferująca usługi transportowe i spedycyjne. DSV posiada około 1 500 samochodów ciężarowych na polskim rynku.

Podsumowanie

Jak widać, na polskim rynku transportowym działa wiele potentatów, dysponujących znaczącą flotą samochodów ciężarowych. DB Schenker zajmuje pierwsze miejsce z ponad 5,5 tysiąca tirów, a DHL, Raben Group, UPS i DSV również posiadają imponujące liczby pojazdów. Wysoka konkurencja na rynku transportowym przekłada się na jakość usług i korzystne ceny dla klientów.

0 0 głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zakomentuj!x