Skip to content
Home » Pojazdy Drogowe » Naczepy » Jakie firmy przejął Wielton?

Jakie firmy przejął Wielton?

Firma Wielton – lider na rynku przyczep

Firma Wielton to jedna z największych polskich producentów przyczep samochodowych. Od wielu lat notuje dynamiczny wzrost i rozwój, co widać również w liczbie przejęć innych firm.

Przejęcie D-Tec

W 2015 roku Wielton przejął holenderską firmę D-Tec. Dzięki temu nabyli oni technologie i know-how w produkcji przyczep do transportu ciężkich ładunków. Firma D-Tec to marka wysokiej klasy przyczep niskopodwoziowych.

Przejęcie Fruehauf

W 2017 roku Wielton przejął francuską firmę Fruehauf. Była to jedna z najbardziej znanych marek przyczep samochodowych w Europie. Wielton zwiększył dzięki temu swoją pozycję na rynku przyczep do transportu ciężkich ładunków.

Przejęcie Pronara

W 2018 roku Wielton przejął polską firmę Pronar. Przedsiębiorstwo to jest producentem naczep, przyczep i innych pojazdów specjalistycznych. To przejęcie pozwoliło Wieltonowi wzbogacić swoją ofertę o pojazdy rolnicze i leśne.

Przejęcie Lawrence David

W 2019 roku Wielton przejął brytyjską firmę Lawrence David. To wiodący producent przyczep samochodowych w Wielkiej Brytanii. Przejęcie to umocniło pozycję Wieltonu na rynku europejskim.

Przejęcie AWD

W 2020 roku Wielton przejął niemiecką firmę AWD. Była to jedna z największych marek przyczep samochodowych w Niemczech. Dzięki temu przejęciu Wielton zwiększył swoją obecność na rynku niemieckim.

Przejęcie Langendorf

W tym samym roku Wielton przejął niemiecką firmę Langendorf. To producent przyczep niskopodwoziowych, znany na całym świecie. Przejęcie to pozwoliło Wieltonowi wzmocnić swoją ofertę w segmencie przyczep ciężarowych.

Podsumowanie

Z każdym kolejnym przejęciem Wielton poszerza swoją ofertę i wzmocni swoją pozycję na rynku przyczep samochodowych w Europie. Wielton to firma, która potrafi wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie i środki finansowe, aby wchodzić w posiadanie najlepszych marek i technologii.

0 0 głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zakomentuj!x