Skip to content
Home » Transport Publiczny » Transport Autobusowy » Ile ton ma autobus?

Ile ton ma autobus?

Ile ton ma autobus?

Jeśli zastanawiasz się, ile ton waży autobus, odpowiedź może Cię zaskoczyć. Wielkość i waga autobusu zależy od rodzaju, marki i modelu, ale możemy podać orientacyjne wartości.

Autobusy miejskie

Autobusy miejskie, które kursują po miastach, zwykle ważą od 8 do 14 ton. Ten przedział wagowy może być jednak różny w zależności od producenta i typu autobusu.

Autobusy turystyczne

Autobusy turystyczne, które przewożą pasażerów na długie dystanse, zwykle są cięższe niż autobusy miejskie. Ich waga wynosi średnio od 12 do 20 ton. Oczywiście, waga tych autobusów może się różnić w zależności od modelu, liczby miejsc czy wyposażenia.

Autobusy dwupiętrowe

Autobusy dwupiętrowe, popularne zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, są znacznie większe i cięższe niż zwykłe autobusy. Ich waga wynosi zazwyczaj od 18 do 22 ton.

Autobusy miejsko-turystyczne

Autobusy miejsko-turystyczne, które łączą w sobie funkcje autobusu miejskiego i turystycznego, zwykle ważą od 10 do 18 ton. Jednak w zależności od producenta i modelu, waga takiego autobusu może być różna.

Autobusy szkolne

Autobusy szkolne, które przewożą dzieci do szkoły, zwykle ważą od 4 do 7 ton. Są one mniejsze i lżejsze od autobusów miejskich czy turystycznych, a także wyposażone w specjalne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dzieci.

Podsumowanie

Jak widzisz, waga autobusu zależy od jego rodzaju, marki i modelu. Najcięższe są autobusy turystyczne i dwupiętrowe, ważące nawet ponad 20 ton. Z kolei autobusy szkolne są znacznie lżejsze, a ich waga wynosi zwykle od 4 do 7 ton. Bez względu na to, jakiej wagi jest autobus, należy zawsze przestrzegać norm i procedur dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

0 0 głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zakomentuj!x