Skip to content
Home » Transport Publiczny » Czy można jeździć z kogutem taxi?

Czy można jeździć z kogutem taxi?

Czy można jeździć z kogutem taxi?

Wiele osób zastanawia się, co to jest kogut taxi i czy faktycznie można z nim jeździć. Odpowiedź brzmi: tak, można! Kogut taxi to nieco nietypowa forma transportu, która powstała w Meksyku kilka lat temu i szybko zdobyła popularność nie tylko tam, ale również w innych krajach. Co zatem kryje się za tym tajemniczym określeniem?

Co to jest kogut taxi?

Kogut taxi to nic innego jak ozdobnie przystrojony rower z przyczepką w kształcie koguta. Na przyczepce umieszczona jest siedziska dla dwóch pasażerów oraz daszek, który chroni przed słońcem. Kogut taxi jest powszechnie wykorzystywany na terenie Meksyku, gdzie stanowi jedną z najpopularniejszych form transportu w mniejszych miejscowościach.

Jak działa kogut taxi?

Kogut taxi jest napędzany przez kierowcę, który steruje rowerem, znajdującym się z przodu przyczepy. Pasażerowie umieszczają swoje bagaże oraz siebie na siedzeniach umieszczonych na przyczepce. W ten sposób kogut taxi przypomina nieco riksze, jednak zamiast konia, napędzany jest siłą ludzkich nóg.

Co sprawia, że kogut taxi jest tak popularny?

Kogut taxi nie tylko jest bardzo wygodnym sposobem na przemieszczanie się, ale też wyjątkowo kolorowym i atrakcyjnym dla turystów. Pomysłodawcy kogut taxi stworzyli przyczepki w różnych wersjach, dzięki czemu można wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym upodobaniom. Poza tym, kogut taxi jest stosunkowo tani, dzięki czemu wiele osób może sobie pozwolić na skorzystanie z tej formy transportu.

Czy kogut taxi jest bezpieczny?

Kogut taxi jest stosunkowo bezpiecznym środkiem transportu, ale trzeba pamiętać, że jest to jednak wciąż pojazd poruszający się po drodze. Kierowcy kogut taxi muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Poza tym, pasażerowie powinni zawsze trzymać się rączek znajdujących się na przyczepce oraz zapiąć pasy bezpieczeństwa.

 

Podsumowanie

Kogut taxi to nietypowy, ale bardzo popularny środek transportu stosowany w Meksyku. Jest to rower z przyczepką w kształcie koguta, którym można przewieźć dwóch pasażerów. Kogut taxi jest bezpiecznym i atrakcyjnym sposobem na przemieszczanie się, szczególnie dla turystów. Dzięki temu, że jest to stosunkowo tani sposób transportu, wiele osób może sobie na niego pozwolić. Warto spróbować!

0 0 głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zakomentuj!x